Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ – den 10.

Vážení přátelé Hodkovic,

ještě deset dní pokračuje soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“. Děkujeme, že hlasujete pro naši knihu „Výlety po Hodkovicích nad Mohelkou, aneb 10 let Cesty za poznáním“, a prosíme – dejte vědět i svým přátelům, kteří mají rádi Hodkovice. Počítá se každý hlas 🙂

Abychom vám zpříjemnili zbývající dny do konce března, připravili jsme vám malou inspiraci na jarní procházky. Každý večer se zde dozvíte něco zajímavého o hodkovických památkách.

Dnešní výpravu zahájíme u nejstarší budovy města. Kostel sv. Prokopa byl vystavěn v roce 1720 a je jednou z mála budov, které nedotčené přečkaly zničující požár v roce 1806. Nedaleký Kostelní vrch dnes známe také pod názvem Kalvárie. Víte, že letos uplyne již 200 let od dokončení vrcholové kaple na Křížové cestě? Ještě o sto let dříve však západní okraj hrany sloužil jako popravčí místo a podle toho byl nazýván Šibenice – Gericht. Podél devíti kapliček můžete vystoupat převýšení 60 metrů a zavzpomínat, jak vypadaly v osmdesátých letech – zůstaly pouze zdi dvou kapliček a vrcholové kaple. Hodkovičtí občané se tenkrát spojili a opravená Křížová cesta byla v roce 2000 znovu vysvěcena.

Hlasovat můžete přidáním „Like“ k obrázku naší knihy na stránce

Výlety po Hodkovicích nad Mohelkou aneb 10 let Cesty za poznáním

Zveřejnil(a) Kniha roku Libereckého kraje dne Čtvrtek 14. února 2019

Více informací o knize se dozvíte na stránce https://pratele-hodkovic.cz/kniha-vylety-po-hodkovicich-nad-mohelkou-aneb-10-let-cesty-za-poznanim.

Děkujeme vám za přízeň a těšíme se na Vaše hlasy.

Spolek rodáků a přátel Hodkovic

Příspěvek byl publikován v rubrice Kniha roku. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.