Výzva občanům a přátelům Hodkovic nad Mohelkou

Výstava „Poklady z podkroví hodkovické radnice“ na pár dnů vynesla na světlo několik zajímavostí z minulosti našeho města. Všechny vystavené předměty byly dlouhá desetiletí uloženy na půdě a téměř zapomenuty, což se na jednu stranu podepsalo na jejich nedobrém stavu, ale na druhou stranu se tak alespoň něco zachovalo. Díky Vašemu zájmu vidíme, že má smysl pokračovat a snažit se tento stav zapomenutí změnit.

Vaše ohlasy jasně potvrdily, že Hodkovice nad Mohelkou postrádají aktuální knihu o své historii a místo pro trvalou expozici (muzeum). Pokud Vás tyto věci zajímají, uvítáme jakoukoliv Vaši pomoc, radu i doporučení.

Dovolujeme si Vás požádat o informace či zapůjčení památek na historii našeho města (fotografie, publikace, historické předměty apod.). V první fázi bychom je zdokumentovali (oskenování, vyfocení). Pokud Vám doma takové věci „zabírají místo“, prosíme, nevyhazujte je do popelnic, ale kontaktujte nás, máme možnost je uložit.

Vaše náměty a nabídky můžete posílat na e-mail: rodaci@pratele-hodkovic.cz, nebo se osobně i telefonicky obracet na členy Sdružení rodáků a přátel Hodkovic – p. Hanus, předseda sdružení (tel. 728 163 490), p. Čermák, místopředseda (732 917 019), p. Pelantová, kronikářka Hodkovic n.M. (721 317 718).

Můžete se také dostavit na schůzky, které se konají pravidelně každý první čtvrtek v měsíci v 18 hodin v hotelu Arcivévoda Štěpán na hodkovickém náměstí.

Předem Vám děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Sdružení rodáků a přátel Hodkovic

Příspěvek byl publikován v rubrice Výzva - Hledáme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.