Kniha „Výlety po Hodkovicích nad Mohelkou“ získala Cenu čtenářů v soutěži „Kniha roku Libereckého kraje“

V podvečer Světového dne knihy a autorských práv, 23. dubna, byly v liberecké Krajské vědecké knihovně vyhlášeny výsledky soutěže „Kniha roku Libereckého kraje“. Všech třicet knih, ač třeba nebyly přímo oceněny, stojí za povšimnutí. Vítěznými knihami se staly:

  • Jan Nepomuk hrabě Harrach – ze života českého kavalíra“, autor PaedDr. Jan Luštinec – v kategorii Monografie, výtvarná publikace;
  • Česká Lípa město na Ploučnici“, spolupráce 14 autorů – v kategorii Populárně naučná literatura;
  • Žít v Liberci“, autor PhDr. Jan Šolc – v kategorii Beletrie a poezie;
  • Písečníci a bludný asteroid“, autor Doc. Ing. Václav Dvořák, Ph.D. – v kategorii Literatura pro děti a mládež, učebnice.

Za mimořádné zásluhy v oblasti regionální literatury byla udělena zvláštní cena Libereckého kraje panu Miloši Zapletalovi, českému spisovateli literatury pro mládež, skautskému redaktorovi a činovníkovi.

Po bok těchto významných osobností se zařadila naše útlá knížečka „Výlety po Hodkovicích nad Mohelkou, aneb 10 let Cesty za poznáním“. Hlasování o Cenu čtenářů proběhlo na facebookové sociální síti, a přestože se nemohlo zúčastnit mnoho našich starších rodáků a přátel, sešlo se nám během čtyřiceti dnů neuvěřitelných 391 hlasů. Našim cílem bylo přiblížit zdejší památky místním občanům i zvídavým výletníkům, dostat Hodkovice do povědomí širší veřejnosti a ukázat, že můžeme být hrdí na historii našeho městečka.

Mimochodem, na rozdíl od ostatních kategorií nebyla Cena čtenářů honorována, takže zůstáváme v souladu s plně dobrovolnickou činností našeho spolku. Do Hodkovic jsme přivezli krásnou skleněnou knihu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Děkujeme všem příznivcům a přátelům Hodkovic, kteří nám pomohli získat toto ocenění!

Spolek rodáků a přátel Hodkovic

Příspěvek byl publikován v rubrice Kniha roku, Proběhlé akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.