Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ – den 4.

Vážení přátelé Hodkovic,

sáhněte si do svědomí a přiznejte se, kdo jste v životě vystoupal na všechny kopce okolo Hodkovic? Javorník je nejvyšší a nejslavnější. Kostelní vrch, alias Kalvárie byl snad dokonce školou povinný. Raubířské skály byly odříznuty dálnicí a železnicí, ale díky našim horolezcům nezůstávají opuštěné. A co Horka? Byl tenhle malý kopeček zajímavý i pro někoho jiného než pro sportovce?
Víte, že na úbočí kopce bylo za první republiky hřiště SK Hodkovice – prvního fotbalového oddílu hodkovických Čechů? Na současném hřišti se hraje až od roku 1948. Pro skoky na lyžích byl na východní straně Horky v roce 1960 postaven dřevěný můstek a v letech 1967–1969 dokonce můstek se železnou konstrukcí. Rekord drží Leoš Škoda, který zde skočil 63 metrů. V místech, kde dnes vede dálnice, bylo v roce 1888 na potoce Kobylka vybudováno první koupaliště. Mimochodem dnešní koupaliště bylo otevřeno již před 60 roky. A ještě perlička na závěr: v okolí Horky a Jílového bylo v letech 1922–1930 hledáno uhlí. Existují dvě verze, jak to dopadlo – A) vrtací pokusy prý byly úspěšné, ale z neznámých příčin se nakonec netěžilo, nebo B) nic se nenašlo a možná šlo o finanční podvod.

Již jen 4 dny pokračuje soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“. Děkujeme, že hlasujete pro naši knihu „Výlety po Hodkovicích nad Mohelkou, aneb 10 let Cesty za poznáním“, a prosíme – dejte vědět i svým přátelům, kteří mají rádi Hodkovice. Počítá se každý hlas 🙂

Hlasovat můžete přidáním „Like“ k obrázku naší knihy na stránce

Výlety po Hodkovicích nad Mohelkou aneb 10 let Cesty za poznáním

Zveřejnil(a) Kniha roku Libereckého kraje dne Čtvrtek 14. února 2019

Děkujeme vám za přízeň a těšíme se na Vaše hlasy.
Spolek rodáků a přátel Hodkovic

Příspěvek byl publikován v rubrice Kniha roku. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.